KERAMIKA a AROMA - LAMPY :


V naší prodejně najdete také keramiku jak ozdobnou, tak i plně funkční.

Mezi tento sortiment zboží patří zejména nádoby do kuchyně pro vaření, jako např. Dochucovací sady, nebo samostatné solničky, pepřenky, sádelňáčky, keramické nádoby na Slivovici, anebo keramické hrnky na bylinkové čaje i s cedítkem.
                                                                       

Také si u nás můžete vybrat z velkého množství různých nádherně vytvarovaných a barevných druhů AROMA-lamp. Jsou to keramické lampy pro Aromaterapii. Taktéž nabízíme celou škálu různých druhů Aroma-olejů vhodných pro Aromaterapii.

                                            


Aromaterapie je terapeutické ošetření, které podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organizmu a harmonizuje tělesné a duševní pochody. Využívá vlastností přírodních éterických olejů a působí jak preventivně, tak při akutních stavech.

Co jsou éterické oleje
Éterické oleje jsou vonné koncentrované výtažky, které se získávají z aromatických rostlin. Můžeme je vnímat jako koncentrovanou životní podstatu a energii té které rostliny a jsou hlavními nositeli ozdravného účinku aromaterapie.

Z převážné většiny se éterické oleje získávají tradičními metodami jako jsou destilace a lisování, které uchovávají terapeutické vlastnosti rostliny a zároveň poskytují bioaktivní olej, jenž lidské tělo snadněji vstřebává.

Různé části rostlin - květy, plody, kořeny, listy, kůry, dřevo - obsahují éterický olej a dávají nám tak nejúčinnější přírodní léčebné prostředky, jaké jsou dosud známy. Každý olej má své jedinečné vlastnosti, kterých se využívá pro specifické účely. některé vlastnosti jsou mnohým olejům společné - jsou antiseptické a většina má silné protivirové a antibakteriální účinky. Některé oleje stimulují tělo, mysl či emoce, jiné naopak sklidňují.


Jak aromaterapie funguje
Jsou známe dva způsoby, jak éterické oleje ovlivňují lidský organizmus:

INHALACE
Vůně éterických olejů, jako každá jiná vůně, se dostává do čichového centra v mozku, odkud vonná aktivní látka ovlivňuje autonomní nervní systém. Může navodit emoční odezvu a vyvolat pocity popisované lidmi jako úleva, osvěžení, uklidnění, nebo povzbuzení. Stejně tak může příjemná vůně přispět ke zlepšení atmosféry doma i na pracovišti.

MASÁŽE
Správně ředěné ve vhodném nosném oleji pronikají éterické oleje všemi vrstvami kůže a dostávají se až ke krevním vlásečnicím. Specifický účinek éterických olejů spolu s relaxační masážní technikou vyvolává příznivou regenerační odezvu v lidském organizmu. Vhodná je také lokální aplikace formou obkladů, mastí či balzámů při různých bolestivých stavech svalů a kloubů, při kožních onemocněních a nebo k běžnému dennímu ošetření.

 

 

 

 

Léčivé rostliny do každé rodiny - Pozor - Každý měsíc u nás ordinuje lidový léčitel pan Radomír WOJNAR. Je to IRISDIAGNOSTIK a BYLINKÁŘ. Veškeré informace a objednávky pod sekcí --- SLUŽBY---